Nitrianska organizácia cestovného ruchu pripravuje na začiatok leta pokračovanie úspešného podujatia Festival chutí Nitrianskeho kraja

 

Druhý ročník gastronomickej prehliadky chutí z regiónu nitrianskeho kraja, pripravuje na začiatok leta oblastná organizácia cestovného ruchu v Nitre.

Projekt s názvom Budovanie partnerstva medzi európskymi samosprávami bude jeho podpornou súčasťou. Partnerské mestá a municipality Nitry v rámci podujatia s názvom „Glabal village“ -  Zielona Gora z Poľska, Veszprém z Maďarska, český Kroměříš a srbský Báčski Petrovac spolu s partnermi z Grécka, predvedú v meste pod Zoborom ukážky svojej národnej kuchyne.

Na minulom ročníku sa zúčastnilo viac ako 4 000 návštevníkov, ktorí na Svätoplukovom námestí ochutnávali kvalitné produkty lokálnych producentov a reštaurácii výlučne z Nitrianskeho kraja. Chutné miestne špeciality doplnili vína z oceňovaných miestnych vinárstiev, lokálne pivo a špeciality od menších producentov a pestovateľov. Vo väčšine stánkov stáli priamo majitelia, aby prezentovali to, na čo sú najviac hrdí. 

Druhý ročník podujatia podporí aj Európska komisia prostredníctvom programu Európa pre občanov. Projekt pre Nitriansku organizáciu cestovného ruchu pripravila a implementuje Regionálna rozvojová agentúra Nitra.   

 

Autor: RRA Nitra
www.rra-nitra.sk